Začátek školního rokuinformace_m[7].gifZdravíme Vás na konci letních prázdnin, věříme, že jste si odpočinuli a načerpali potřebnou energii pro nový školní rok.

Začínáme ve středu 1. září od 8,30 první vyučovací hodinou. První den mají všechny třídy 2 vyučovací hodiny (do 10,10), na které pro přihlášené děti v 1. - 4. ročníku navazuje provoz školní družiny s obědem, oběd je pro děti v ŠD automaticky přihlášen. Děti mimo školní družinu mají oběd odhlášený. Informace pro PT a 1.ABC přijdou v samostatné zprávě.

Ve čtvrtek a v pátek je nastaven konec vyučování pro první stupeň do 12,10 (navazuje ŠD), pro druhý stupeň do 13,05, každý ročník bude mít také nastaven svůj čas oběda. Jedná se o adaptační dny na začátek školního roku, budou probíhat třídnické práce. 

Od pondělí 6. září se učíme dle rozvrhů, které nalezenete ve škole online (je třeba nastavit školní rok 2021/2022).

Přehled aktuálně platných pravidel naleznete níže.

 

 

Testování:

Dle platného nařízení bude na začátku školního roku probíhat plošné testování žáků na přítomnost Covid-19. Testování v naší škole bude opět probíhat metodou RT-PCR jedná se o šetrné a neinvazivní testy ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. Jde o stejný systém testování, který jsme používali na konci školního roku. Bližší informace o PCR testování naleznete také na webu městské části P7 (info z jara 2021).

 • hned ve středu 1. 9. se budou testovat žáci 2. - 9. ročníků
 • ve čtvrtek 2. 9. se budou testovat žáci přípravné třídy a prvních tříd
 • druhé testování bude již pro všechny ročníky v pondělí 6. 9. 

Výsledky testů budou známy do 24 hodin, do výsledku testů žáci chodí normálně do školy a dodržují obecně platná nařízení bez dalšího omezení, v případě pozitivního testu ve třídě Vás budeme bezprostředně informovat, všichni žáci jdou na potvrzovací PCR test a v případě negativního výsledku se vrací do školy, v případě pozitivního testu je nastavena izolace - vše probíhá dle instrukcí hygieny.

Do testování budou zařazeni všichni žáci přítomni ve škole. Níže popisujeme některé výjimky, kdy se žáci nemusí ve školetestovat, v takovém případě je nutné vyplnit dotazník zde nebo odkazem pod textem.

Testovat se nemusí žáci 12+ s ukončením očkováním (14 dnů po druhé dávce) a  žáci v 180 denním intervalu od prodělaného Covidu, případně žáci s platným potvrzením o provedeném testu v odběrovém místě. 

Pokud nesplňujete dané výjimky a nechcete, aby bylo Vaše dítě testováno, může žák do školy nastoupit pouze za podmínek nošení roušky po celou dobu pobytu a ve všech prostorách ve škole, při převlékání, svačině a obědě sedí v minimálním odstupu od ostatních žáků 1,5 m.

Pokud splňuje vaše dítě dané VÝJIMKY nebo NECHCETE, aby bylo vaše dítě VE ŠKOLE TESTOVÁNO z jiných důvodů, vyplňte tento DOTAZNÍK:

https://forms.gle/DJ6mNTgrXauwQayi8 

Žáci, kteří nebudou v dané termíny testování ve škole, předloží první den příchodu do školy potvrzení o negativním testu z odběrného místa nebo si provedou AG samotest v budově školy hned po příchodu (podobně, jako na jaře).

Testování a s tím spojená opatření budou MZ a MŠMT po první vlně (dva týdny) vyhodnoceny a dle počtu výskytu pozitivních testů v dané oblasti budou nastavena další opatření. V případě nižšího výskytu než 25 případů pozitivity na 100 000 provedených testů, nebude další plošné testování probíhat.

Roušky:

Žáci nosí ochranu nosu a úst (roušky) ve všech společných prostorách školy, ve svých učebnách mohou žáci roušky odložit, výuka probíhá bez roušek. Prosíme vybavte své děti rouškami  (minimálně lékařské nebo odpovídající certifikace, případně FFP2) v dostatečném počtu na jejich pravidelnou výměnu, budou k tomu potřebovat také pytlík na použitou roušku. 

Respirátory FFP2 nosí také všichni zaměstnanci a návštěvníci školy ve společných prostorách. Pro případ potřeby máme ve škole náhradní roušky pro žáky k dispozici. 

Roušky plní ve škole funkci tzv. sekundární ochrany vedle pravidelného testování. Netestovaní žáci nosí ochranu úst a nosu po celou dobu pobytu ve škole.

Hygienická pravidla:

 • Myjeme si ruce mýdlem a dezinfekcí hned po příchodu do školy,nadále v pravidelných intervalech.
 • Snažíme se dodržovat vzájemné rozestupy.
 • V učebnách se pravidelně větrá, větrat budeme i v průběhu výuky (intenzivně po dobu cca 5 min.). Bude dobré, aby žáci měli ve třídě k dispozici mikinu nebo svetr.
 • Žáci tráví čas na chodbách jen v nezbytných situacích tak, aby se nepotkávali s žáky z ostatních tříd, přestávky na toaletu a odpočinek budou z tohoto důvodu koordinovány. Časy začátků hodin a přestávek se tak v průběhu dopoledne mohou lišit. 
 • K dispozici je dezinfekce u vstupu, v učebnách a na záchodech, průběžný úklid zaměřen především na dezinfekci společných prostor, klik a lavic. 
 • Jednotlivé třídy budou mít své časy oběda nastaveny tak, aby se v jídelně potkával nižší počet tříd (podobně, jako na jaře).
 • Prosíme, neposílejte dítě do školy s jakýmikoli příznaky nemoci.

Výuka:

 • Tělocviky mohou probíhat i uvnitř a bez roušek, ve vnitřních prostorách nemohou cvičit netestovaní žáci nesplňující výjimky z testování (viz výše). 
 • Je umožněno zpívání při HV, opět mimo netestované žáky nesplňující výjimky z testování.(viz výše). 
 • první týdny minimalizujeme stěhování žáků mezi učebnami, spojování žáků z různých ročníků ve výuce jsme omezili na nejnutnější případy.

Školní družina - viz samostatná zpráva z ŠD

Vstup do budovy:

Žádáme rodiče, aby do budovy vstupovali pouze v případech dopomoci svým dětem v prvním ročníku nebo přípravné třídě. Při vstupu do budovy mějte nasazeny respirátory, dezinfikujte si ruce a dodržujte odstup od ostatních osob. V případě delšího pobytu třetích osob ve škole budeme vyžadovat prohlášení o bezinfekčnosti.


Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 O2.png

82248508_534891637374351_1465520082087051264_n.jpg

konto + logo (3).jpg

 

unz-logo-red-rgb-m.png

 

cropped-Uk_Pedf_logo_křivky_červené_text_univerzita_užitné-2-e1511358046586.png

 

gdpr[2].png

20. 9. Oleg

Zítra: Matouš

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1504655