Aktuality


20161116095112195_0001.jpg                                       

 

 

Příjezd 2.B,3.B a 3.C

  • V pořádku jsme dorazili do rekreačního střediska Blanik.Cesta v pohode.Deti i věci máme všechny :-)


Státní svátek a ředitelské volno

svaty_vaclav.jpgVe čtvrtek 28. září se koná státní svátek - Den české státnosti.

 

Na den po státním svátku, tedy pátek 29. září 2017, ředitel školy vyhlašuje ředitelské volno z provozně technických důvodů.

Škola bude tyto dny veřejnosti uzavřena.sběr papíru a hliníku

Sběr-obrázek.jpgV úterý 26.9. probíhá letošní první sběr papíru a hliníku.

další termíny sběru naleznete zde.

 

Děkujeme.
5.B - ŠVP

Kořenov.jpgDo Kořenova jsme dorazili v pořádku, sluníčko nám svítí,

právě vyrážíme na první průzkum okolí. 

Zdravíme.První přírodovědné praktikum - Malá Chuchle – ZOO

     První přírodovědné praktikum jsme zahájili v ZOO koutku Malá Chuchle. Ze zastávky tramvaje Hlubočepská jsme naučnou cestou kolem Barrandových skal došli do Malé Chuchle, kde jsme se vydali vzhůru k Chuchelskému háji, ve kterém se malá ZOO nachází. Cestou jsme se pokusili vyhledat stromy, které jsme zde v minulosti vysadili.

   V ZOO jsme si mohli prohlédnout výběhy a voliéry s různými zvířaty a ptáky, které zde chovají. Zpestřením byly instalované houpačky a kolotoče, které žáci rovněž ke své radosti mohli využít. V Občerstvení U Standy jsme doplnili zásoby energie a sil jídlem a pitím.

IMG_0444.JPGIMG_0453.JPGIMG_0446.JPGIMG_0460.JPG

IMG_0457.JPGIMG_0442.JPG

     Čas nám rychle utekl a museli jsme se vrátit zpět do školy. Myslíme si, že první přírodovědné praktikum se nám vydařilo. Jistě na tomto zážitku mělo svůj podíl i pěkné podzimní počasí.Přístupové čipy - mějte kontrolu nad příchodem dítěte do školy

New-Mind-Map_2ayj57dt.jpgVstup do školy je řízen přístupovými čipy, které fungují jako elektronický klíč.

Tento systém nabízí také možnost nastavení zasílání zpráv rodičům o příchodu jejich dítěte do školy, cena této služby je od 150,- Kč na školní rok.

Pokud máte zájem o informační systém pro své dítě (zasílání zpráv o příchodu do
školy), je NUTNÉ provést online rezervaci na: www.edupartner.net a vybrat jednu z nabízených služeb STANDARD nebo EXTRA (více info v dokumentu níže).

Po této registraci (a její potvrzení ze strany poskytovatele) navštivte
kancelář školy, kde Vám bude služba aktivována. Pokud bude čip fungovat pouze jako vstupní klíč,
není registrace nutná

Jak registrovat zasílání zpráv (.pdf)PéBéčko na Strossu

about.5c65.pngV září a říjnu se připojujeme k projektu MČ Praha 7, který zavádí participační rozpočet do škol a v rámci kterého si samotní žáci školy určí, jak budou peníze využity.

V rámci projektu jsme obdrželi dotaci (dotace byla rozdělena dle poměrného počtu zapojených žáků do projektu):

50 000,- Kč pro budovu Stross

30 000,- Kč pro budovu U Uranie

20 000,- Kč pro budovu Letohradská

Harmonogram projektu a bližší informace naleznete v prezentaci Z D E  (.pdf)

 

Pébéčko je vzdělávacím prostředkem pro učitele i děti, aby si prakticky vyzkoušeli a procvičili vědomosti, získané ve výuce. Školní varianta pébéčka není oproti variantě pro dospělé finančně, časově ani administrativně příliš náročná. Je zábavná, motivační a žáci se v ní dokážou realizovat. Děti přirozeně získávají zkušenosti, v praxi sledují výsledek svého úsilí a vidí, že jejich aktivita, preference a názor vedou ke konkrétnímu řešení.

PŘÍNOSY PÉBÉČKA 

Participace je aktivita, která přináší okamžité i dlouhodobé benefity pro všechny zúčastněné strany (žáky, učitele, rodiče, školu, případně zřizovatele školy – město), jedná se o tzv. win-win řešení.

DĚTI pochopí demokratické principy, podílejí na společných rozhodnutích, rozvíjejí svou kreativitu, finanční gramotnost, komunikativní a prezentační schopnosti, učí se uvažování v souvislostech a aktivnímu postoji

UČITELÉ zapojí děti do užitečné aktivity, zlepší klima a atmosféru ve třídě, posílí vzájemnou komunikaci s dětmi a získají nový úhel pohledu na myšlení, priority, přání a potřeby dětí

ŠKOLA vytvoří demokratickou atmosféru, zvýší transparentnost, posílí důvěru žáků ve vedení školy, získá podrobnější vhled do názorů a myšlení žáků i nástroj k otevřenější komunikaci s rodiči, přispěje k lepší ochraně žáků

www.demokracie21.cz                  www.praha7.czDůležité výstupy z třídních schůzek

  • informace_m.gifKaždé pondělí začínáme v 8,20  třídnickou hodinou, další výuka navazuje dle rozvrhu v 8,55. Pondělky tak škola bude zpřístupněna žákům v 8,00; v 8,15 první zvonění a povinnost žáků být v učebně; v 8,20 zahájení třídnické hodiny; 8,45 první přestávka. V úterý - pátek zůstává standardní čas zahájení výuky v 8,00.
  • Ředitel školy vyhlašuje na den po zářijovém státním svátku, tedy 29. září 2017, ředitelské volno z provozně technických důvodů. Škola bude tento den veřejnosti uzavřena.

  • Ve dnech 20. a 21.10.2017 probíhají v naší budově volby do PS ČR – učebny v přízemí školy budou mít ve čtvrtek 19.10. omezený provoz a v pátek náhradní program výuky mimo budovu školy. Výuka v celé škole bude v pátek 20.10. ukončena ve 12 hod., družina zůstává v provozu.

 4.A - ŠVP

Třída 4.A dorazila v pořádku na školu v přírodě. Jsou už po obědě a vyráží prozkoumat okolí.

Zdraví do Prahy.Připojujeme se k Prohlášení z Betlémské kaple

Snímek1.JPG

Pedagogičtí pracovníci Strossmayerovo náměstí podporují současné snahy
a kroky České konference rektorů, Rady vysokých škol, Unie školských asociací
ČR – CZESHA, Asociace pedagogů ZŠ, Asociace speciálních pedagogů, Vysokoškolského odborového svazu a Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství o zlepšení podmínek regionálním a vysokém školství.

 

Učitelé do své činnosti vkládají mnoho snahy a energie, často i nad rámec svých běžných povinností a jejich zaměstnání je pro ně více než jenom rutina a nutná povinnost. Přesto se současné ohodnocení pedagogů pohybuje pouze na necelých 60% průměru odměn vysokoškolsky vzdělaných pracovníků a situace se nelepší. Jsme přesvědčeni, že v době ekonomického růstu a zvedání platů si i učitelé za svou dobře a poctivě odvedenou práci zaslouží takové ohodnocení, které nám zabezpečí důstojné a přijatelné životní podmínky.
Menu

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

http://www.letohradska.cz/

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

konto + logo (3).jpg

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

729207