Aktuality


20161116095112195_0001.jpg                                       

 

 

Proč mi nešlo připojit se na školní stream a jak to napravit?

imageonline-co-emojiadded.jpgMožná se vám stalo, že už jste se těšili na společný školní Kahoot, ale když jste se měli připojit ke streamu objevila se vám tato obrazovka s chybovou hláškou. ...oceňujeme proto mnoho žáků, kterým se i přes tuto překážku povedlo připojit a vysílání si užít, bylo to fajn!

Narazili jste na problém, se kterým jsme také nepočítali, nastavili jsme stream veřejně, ale google doména nás stejně nepustila mimo naší organizaci :( 

Chybami se ale učíme a vše má jednoduché řešení! :) 

 1. Pro sledování streamingu naší školy budete potřebovat školní gmailový “@zsstross.cz” účet.
 2. Většina žáků na druhém stupni již účet má, pokud ho nemáte, lze jednoduše založit!
 3. Napište na jan.juricek@zsstross.cz žádost o zřízení účtu, uveďte jméno a příjmení žáka, pan Juříček Vám brzy pošle přihlašovací jméno a jednorázové přihlašovací heslo.
 4. I rodiče jsou vítáni! Neváhejte si napsat o vlastní školní účet.
 5. Teď už se zvládnete do přímého přenosu snadno připojit, stačí zadat svůj školní mail a heslo.

Tento způsob streamování vybíráme proto, aby vysílání probíhalo v bezpečnějším prostředí pod školní doménou.

PS: Příště necháme více času na otázku, objevilo se nám mírné zpoždění mezi streamem a aplikací Kahoot (lag).

Těšíme se na další online setkání!

Tým StrossStreamovaná hodina - ANGLIČTINA

1_IfEoiXPXxPgsKqmNmIDLfg.pngMilí žáci,

ve středu v 10,00 hod. zkusíme první streamovanou hodinu přes školní google doménu. Hodina je určena všem zájemcům o angličtinu. Jediné, co musíte udělat, je připojit se v daný čas přes odkaz níže do google meet a sledovat streamovaný přenos. V rámci hodiny se propojíme také přes aplikaci Kahoot.

Připojení k hodině:

https://stream.meet.google.com/stream/e9f092db-d6fb-45a5-94c7-78b242a165ad

Plakát:

https://drive.google.com/a/zsstross.cz/file/d/1VkY6c3JxTCnIxnoRZ6DTiUU2BVsBjAfw/view?usp=sharing

Pokud se hodina podaří, budeme další hodiny pravidelně přinášet v následujících dnech.

Těšíme se na vás!Podklady pro domácí přípravu

image.pngMilí žáci,

připravili jsme pro vás práci, kterou budete plnit v období, kdy bude budova školy zavřená. Jednotlivé úkoly budeme průběžně doplňovat. Nyní jsou zadané úkoly ke splnění zpravidla do pondělí 16. 3., poté budeme zadávat podklady pro další týden.

Je důležité, abyste veškerou práci pečlivě vypracovali. Úkoly jsou nastaveny tak, abyste je zvládli samostatně, nebojte se ale říci o pomoc dospělým kolem sebe, když budete potřebovat. Případně se můžete vy nebo vaši rodiče emailem nebo zprávo ve Škole online obrátit přímo na svou paní učitelku nebo pana učitele se žádostí o radu. Email všech pedagogů školy je složen z celého jména a příjmení s tečkou – jmeno.prijmeni@zsstross.cz. Učitelé při vyhodnocování vašich výstupů přihlédnou k individuálním možnostem a dovednostem každého z vás. Splněná práce nebude prozatím zařazována do klasifikace.

1.- 5. ročník

Ve třídách na prvním stupni bude komunikovat vaše paní třídní učitelka nebo učitel přímo s vašimi rodiči podle pravidel nastavených ve vaší třídě. Zároveň budou informace dostupné také ve škole online přes zprávy v aplikaci. Třídní učitelé žáků 1. stupně také zajistí předání učebních materiálů v digitální podobě v přílohách zpráv, případně nechají materiály ke kopírování na recepci školy (denně 8,00 – 15,00) pro případ, že byste si je nemohli sami doma vytisknout.

Vypracovávejte učivo podle zadaných pokynů a postupů, úkoly jsou zaměřeny především na opakování a upevňování učiva, rozvíjení čtenářství, tvořivost. Připravujeme pro vás také  čtenářskou soutěž, jejíž zadání získáte od svých vyučujících v některé z příštích zpráv. Zároveň vám a vašim rodičům budeme postupně nabízet různé výukové online aplikace k procvičování. 

6.– 9. ročník

Materiály pro druhý stupeň se budou průběžně objevovat ve sdílené složce Google disku, který najdete pod odkazem níže v bodu 1. Ve složce svého ročníku uvidíte jednotlivé předměty. V předmětech naleznete dokument “plán samostudia/úkolů”, ve kterém si můžete přečíst pokyny k práci. 

Na vaši práci navážeme, až se vrátíte do školy. S výsledky vaší práce budeme dál pracovat v hodinách. Plňte svoji práci postupně a nenechávejte si vše na poslední chvíli.

Instrukce pro 2. stupeň v bodech:

 1. Odkaz na materiály, které se budou postupně objevovat, je zde: https://drive.google.com/drive/folders/1KPEC1QhmBcoOLPdynKhPfZUgWruTHMdL?usp=sharing
 2. vyberte ročník, který navštěvujete
 3. Vyberte předmět, na kterém chcete pracovat
 4. Otevřete soubor “plán samostudia/úkolů” a začněte pracovat
 5. Odkaz pravidelně kontrolujte, materiály se budou objevovat postupně
 6. V případě technických problémů se obraťte na jan.juricek@zsstross.cz

 

Těšíme se na spolupráci! Vaši učitelé.potvrzení OČR

informace_maly.pngPokud zůstáváte doma se svým dítětem mladším 10ti let, máte nárok na dávku – Ošetřování člena rodiny při uzavření školy. První část A této žádosti Vám potvrdíme, zbývající části si doplníte jako žadatelé o dávku.

Pokud potřebujete OČR potvrdit, napište prosím žádost o potvrzení emailem na frantisek.rada@zsstross.cz, do emailu uveďte jméno a příjmení dítěte, rodné číslo dítěte a datum zahájení ošetřovného (pokud je jiné, než 11. 3. 2020). Tiskopis vyplníme a naskenovaný s naším razítkem a podpisem Vám pošleme na email zpět.

Pokud potřebujete originál nebo jen nechcete osobní údaje posílat emailem, budeme potvrzení vydávat ve středu 11. 3. od 8,00 do 15,00 v sekretariátu školy, dále pak po individuální domluvě termínu na sekretariat@zsstross.cz.

tiskopis pdf

tiskopis word

 UZAVŘENÍ ŠKOLY

22814527_1442010102584611_496014437302122036_n.pngVážení rodiče,

na základě rozhodnutí Vlády ČR budou všechny školy od středy 11. 3.  2020 až do odvolání uzavřeny, je zakázána osobní přítomnost žáků ve škole. Zároveň jsou od úterního večera 18,00 zrušeny všechny akce pro počet 100 a více osob.

Z těchto důvodů bude naše škola od 11. 3. až do odvolání uzavřena. Zároveň rušíme dnešní konzultační hodiny, veškeré pronájmy a školní akce. Zrušen je také lyžařský zájezd do Rakouska.

Ještě dnes byli všichni přítomní žáci školy informováni o vzniklé situaci, pedagogové jim vše vysvětlili a znovu zopakovali základní pravidla osobní hygieny a prevence nákazy koronavirem. Žáci také obdrží od svých vyučujících podpůrné a opakující učivo do konce týdne. Zároveň se pedagogové školy na společné poradě ve středu dopoledne domluví na elektronickém systému zadávání učiva na domácí přípravu pro případ, že by škola byla uzavřena delší dobu.

V úterý  10. 3. je konec výuky dle platného rozvrhu, družina bude ve standardním provozu do 17,30. Školní obědy budou od zítřka automaticky odhlášeny.

Následující dny naši provozní zaměstnanci využijí ke komplexnímu sanitárnímu úklidu celé školní budovy.

Prosíme, průběžně sledujte webové stránky školy, postupně budeme přidávat aktuální informace.

Děkuji za spolupráci a pochopení,

František RadaZRUŠENO- konzultační hodiny a seminář pro rodiče

stažený soubor.jpegV úterý 10. března 2020 se od 17,00 do 18,30 konají konzultační hodiny pedagogů.

S pedagogy na nemocenské si prosím domluvte individuální termín přes zprávu ve škole online, děkujeme.

Přijďte se informovat, jak se Vašim dětem daří v průběhu II. pololetí.

 

V rámci konzultací můžete navštívit seminář pro rodiče "Objevitelská matematika na II. stupni", která se koná od 17,30 v učebně Jaz 3 v přízemí.
ZRUŠENO - seminář pro rodiče - matematika na 2. stupni

20200309084644364_0001.jpgVážení rodiče,

zajímá Vás, jak probíhají hodiny objevitelské matematiky na druhém stupni?

Zveme vás na seminář, na kterém si budete moci vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Anotace semináře: Objevujeme matematiku v různých prostředích. Vrátíme se do školních let a budeme řešit úlohy. Pro někoho hračka, pro jiného výzva. Pomůcky a děti šestého ročníku nám budou pomáhat. Každý zažije úspěch...

Seminář proběhne v úterý 10.3. během konzultačních hodin od 17:30 do 18:30 v učebně jaz 3 v přízemí. 

Těšíme se na vás!koronavir COVID-19 AKTUALIZACE

22814527_1442010102584611_496014437302122036_n.pngOd 7. 3. 00,00 hod. platí nové opatření POVINNÉ čtrnáctidenní PREVENTIVNÍ KARANTÉNY, všem, kteří se vrací z území celé Itálie nebo z jiných přímo zasažených oblastí.

Toto opatření NEPLATÍ zpětně - týká se jen nově příchozím z těchto lokalit, u příchozích v průběhu tohoto a minulého týdne platí preventivní doporučení domácí karantény  a telefonické konzultace s lékařem (viz info z minulého týdne).

Aktuálně také platí doporučení vlády ČR necestovat na území Itálie.

Žádáme všechny rodiče, žáky a zaměstnance školy o zodpovědný přístup a dodržování všech nových i původních pravidel, děkujeme za spolupráci.

 

(odkaz na původní článek a doporučení)

 Zápis do 1. třídy - pouze formální část zápisu

fb-cover.png

Vážení rodiče,
 
ministerstvo školství vydalo nové opatření k zápisům do ZŠ pro školní rok 2020/2021, které ruší osobní přítomnost dětí u zápisu do první třídy (motivační část zápisu). Zápisy tak budou probíhat pouze papírovou formou ve správním řízení (formální část zápisu). V nejbližších dnech společně s řediteli ostatních ZŠ a zástupci MČ P7 nastavíme společná pravidla a postup při zápisech v rámci všech základní škol v Praze 7. Následně Vás budeme informovat, jak a v jakém termínu bude možné zápisy v dubnu realizovat.
 
 
Jako každý rok plánujeme i pro letos zapsané děti program Těšíme se na školu, který proběhne ještě před začátkem školní docházky a kde se budou moci děti seznámit se školním prostředím, pokusíme se jim zápis takto vynahradit. Věříme, že okolnosti situace COVID-19 tato setkání již umožní.
 
Děkujeme za pochopení.
 

....................................

S ohledem na aktuální uzavření základních škol jsou odloženy zápisy, které měly proběhnout ve dnech 1. a 2. 4. 2020. 

Aktuální předpoklad konání zápisů je 22. a 23. 4. 2020. Vše bude však záviset na dalším vývoji souvisejícím s koronavirovou epidemií.  Pokud jste si již rezervovali termín, ponecháváme prozatím den v týdnu a rezervovaný čas zápisu stejný (jen o tři týdny později).

....................................

Zápisy do prvních tříd 2020/21 budou probíhat 1. a 2. dubna 2020 vždy od 14,00 do 18,00. Přesný termín zápisu si rezervujte níže online.

Vzhledem k povinné školní docházce je nutné zapsat do školy všechny děti, které dovršily nebo dovrší k 31.8. daného roku šesti let věku. Případné odklady a zařazení do přípravné třídy se řeší přímo při absolvování zápisu nebo nejpozději však k 31.5.2020.

Školu pro zápis si můžete vybrat podle svého uvážení. Děti ze spádové oblasti školy mají ovšem přednostní právo přijetí - viz platná kritéria níže. 

REZERVACE TERMÍNU ONLINE - napřed si prosím PŘEČTĚTE POKYNY níže, především BOD 5. 
Předběžná přihláška online s možností výběru konkrétního termínu zápisu (systém Škola online).
 
Při vyplňování rezervace postupujte takto:
 1. Na prvním listu vyplňte základní nacionále dítěte a zákonného zástupce.
 2. Vyberte z rozbalovacího menu preferované a náhradní zaměření vzdělávacího programu.
 3. Zaškrtněte souhlas se zpracováním osobních údajů a stránku potvrďte.
 4. Zobrazí se druhá stránka s volbou termínu zápisu.
 5. POZOR - před výběrem samotného termínu je NUTNÉ v rozbalovacím menu vybrat v položce "místnost" školní budovu s preferovaným zaměřením vzdělávacího programu - poté se tabulka s termíny automaticky aktualizuje a Vy teprve můžete přistoupit k výběru přesného termínu (pokud tak neučiníte, může se Vám uložit termín v jiné budově, než preferujete).
 6. Formulář uložte kliknutím na "Dokončení registrace".
 7. Na uvedený email obdržíte základní informace k zápisu vč. Vámi vybraného termínu. Pořadí přijetí přihlášky nerozhoduje - není kritériem ve správním řízení.

Vzdělávací programy:

 • VŠEOBECNÝ - hlavní vzdělávací proud naší školy, zápis vždy v budově STROSS, budoucí první třída v budově STROSS (2 třídy/50 žáků) a budova LETOHRAD (1 třída/25 žáků)
 • DVOJJAZYČNÝ - zápis v budově STROSS, budoucí první třída v budově LETOHRAD (1 třída/25 žáků)
 • TIP - zápis v budově LETOHRAD, budoucí první třída v budově LETOHRAD  (1 třída/25 žáků)
 • SPEC - zápis v budově URANIE, budoucí první třída v budově URANIE  (1 třída/12 žáků)

 

Pokud jste si přečetli pokyny výše - především bod 5., můžete tedy pokračovat na odkaz k rezervaci:

ODKAZ  ZDE    (aktivní do 30. 3. 2020 - 10,00 hod.)

 
Děkujeme za spolupráci.
 


koronavir COVID-19

Od 7. 3. platí nové opatření POVINNÉ 14ti denní PREVENTIVNÍ KARANTÉNY, všem, kteří se vrací z území celé Itálie nebo z jiných přímo zasažených oblastí. Toto opatření NEPLATÍ zpětně - týká se nově příchozím z těchto lokalit. Žádáme všechny rodiče, žáky a zaměstnance školy o zodpovědný přístup. děkujeme za spolupráci.

HSHMP zřízenou infolinku posiluje o nové telefonní číslo. K již fungujícímu číslu 773 782 856 nově přibývá číslo 773 782 850.

Jak_snížit_riziko_nakažení_koronavirem.pngV souvislosti s událostmi posledních dnů – šíření koronaviru COVID-19 do evropských zemí, pobyt v zahraničí spousty rodin žáků naší školy v rámci jarních prázdnin a množství dotazů, které dostáváme, sdílíme některé důležité informace a doporučení MZ ČR:

 1. V případě reálného rizika nákazy – pobyt v dané lokalitě výskytu koronaviru, a především při návratu z ITÁLIEzůstaňte doma 14 dní a kontaktujte telefonicky přímo svého lékaře nebo Hygienu Praha na infolinku 773 782 856 a 773 782 850, nebo na infolinku Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106, tito rozhodnou o dalším postupu nebo o případné preventivní karanténě. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin. Kontrolujte svůj zdravotní stav.
 2. Pečlivěji než kdykoli v minulosti dodržujte základní hygienické návyky (viz obrázek), chovejte se ohleduplně ke svému okolí.
 3. Při prvotních příznacích jakékoli nemoci neposílejte dítě do školy – toto platí v průběhu celého roku, v dnešních dnech je to ovšem o to více důležité dodržet.
 4. Sledujte aktuální informace a vyhodnocujte je s ohledem na svou reálnou situaci, nepodléhejte panice, která se bohužel šíří některými médii.
 5. Preventivní karanténu zdravých osob může nařídit pouze orgán ochrany veřejného zdraví, tj. zpravidla Hygienická stanice, nikoli škola, žádáme vás tedy o uvědomělý přístup a dodržování postupu viz výše.

důležité odkazy:

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/praha--41-osob-testovanych-na-onemocneni-covid-19---situace-k-27-2-2020--8-30-hodin-4603_4603_161_1.html

http://www.mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html

https://www.praha7.cz/praha-monitoruje-situaci-kolem-mozneho-vyskytu-koronaviru/

Budeme i nadále sledovat vývoj dané situace a jsme připraveni reagovat na případné nové okolnosti. V danou chvíli není důvod k žádným jiným speciálním opatřením.

Děkujeme za spolupráci.
Menu

calen.jpg

 calendarletohradska.jpg

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 

konto + logo (3).jpg

 

unz-logo-red-rgb-m.png

 

cropped-Uk_Pedf_logo_křivky_červené_text_univerzita_užitné-2-e1511358046586.png

 

gdpr[2].png

30. 3. Arnošt

Zítra: Kvido

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1212594