Aktuality


20161116095112195_0001.jpg                                       

 

Výlet 4.A

Na výlet do Kořenova jsme dorazili v pořádku. Cesta proběhla skvěle vlakem i autobusem. Svítí slunce a my se připravujeme na oběd.  Eva Fejková, Lucka Kupčíková a 4.A

            DSCN8672.JPGDSCN8681.JPGPodél řeky Berounky

Datum konání: 19. 9. 2018

     I tentokráte jsme vyrazili s přírodovědným praktikem k jedné z našich nejznámějších řek Berounce, která se v Praze z levé strany vlévá do Vltavy. Z Náměstí Petra a Pavla v Radotíně jsme překročili řeku Berounku po lávce, na které je v současné době omezený přechod. Snad i zde se lávka dočká brzké opravy, protože některé části jsou v havarijním stavu. Byl krásný den, a tak někteří neodolali a vyzkoušeli teplotu vody. Voda byla příjemným osvěžením. Dále jsme pokračovali po pravém břehu Berounky, kde jsme pozorovali volavky a kachny (vzpomínali jsme na projekty o ptactvu).

     Bohužel i tady byl vidět nedostatek vody v řece. Po cestě jsme si všímali, jak se někteří neukázněně chovají v přírodě. Odhozené plastové obaly, zbytky stavebních materiálů hyzdí tyto zajímavé přírodní lokality. V Lahovicích nás čekal pohled na soutok Vltavy a Berounky a tak někteří žáci po prvně viděli, kde a jak se Berounka do Vltavy vlévá.

IMG_0627.JPGIMG_0631.JPGIMG_0632.JPGIMG_0633.JPG

IMG_0634.JPGIMG_0637.JPGIMG_0639.JPGIMG_0643.JPG

     Zpáteční cestu jsme v tomto posledním teplém zářijovém dnu absolvovali autobusem na Smíchovské nádraží, odkud jsme se vrátili ke škole.Odpolední klub

plakat odpoledni klub.JPGOdpolední klub opět zahajuje svoji činnost.

Můžete přijít do knihovny v 1. patře kdykoli každou středu v čase od 14.00  do 15.30 hod.

Program je volný, v klubu jsou k dispozici současné deskové hry, můžete si číst knížku, pobýt v klidném prostředí. 

Těšíme se na vás!

 

Činnost klubu je financována z projektu Jsme IN - Inspirováno inkluzí, registrační číslo projektu: CZ.07.4.68/0.0/0.0/16_037/0000310  

CZ_RZ_B_C.jpgPříspěvek na kroužky

logo-P7-rgb.pngRádi byste zajistili svému dítěti zájmový kroužek, ale nedostává se Vám k tomu prostředků? Městská část Praha 7 nabízí v rámci projektu Obec přátelská rodině finanční participaci na úhradu pololetního kroužku dle vlastního výběru, a to až do výše 2.000 Kč. 


Vše, co je třeba udělat, je vybrat dítěti kroužek, přihlásit je a doručit vyplněné potvrzení o účasti na kroužku do 30.9.2018 na podatelnu městského úřadu Praha 7 na adrese Nábř. kpt. Jaroše 1000, Praha 7, popř. elektronickou formou na adresu BrazovaH@Praha7.cz.

Více informací a přihlašovací formuláře – kontaktní osoba Helena Brázová, e-mail: BrazovaH@Praha7.cz, tel.: 739409031.Obědové konto MČ P7

logo-P7-rgb.pngPeníze z konta pomáhají zákonným zástupcům dětí, kteří se dostali do ekonomicky tíživé
situace, i když jen na krátkou dobu. Těm, kteří těsně nesplňují kritéria pro přidělení finanční
pomoci úřadem práce a nedosáhnou na státní podporu anebo potřebují najít řešení v období
mezi podáním žádosti na Úřad práce o finanční pomoc a jejím rozhodnutím.

Žádosti o úhradu obědů z důvodu finanční nouze budou zákonní zástupci předkládat řediteli školy - prostřednictvím vedoucí školní jídelny.

Sbírka je realizována formou transparentního účtu u České spořitelny, na pobočce
Praha 5, Štefánikova 247/17, č. ú. 2003844339/0800

Pokud můžete, přispějte prosím na transparentní účet v textu pod odkazem. Tato pomoc funguje a děti tak mají možnost získat jedno teplé jídlo přímo ve škole, děkujeme.

TRANSPARENTNÍ ÚČET (odkaz)Planetární stezka

Datum konání: 12. 9. 2018

     Letošní přírodovědné praktikum jsme začali v údolí Vltavy, ve kterém jsme se seznamovali za krásného počasí se Sluneční soustavou. V nedávné době zde nadšenci ze sdružení Hvězdolet dobudovali Planetární stezku, která v měřítku jedna ku miliardě zaznamenává poměry v naší sluneční soustavě.

     Nebylo možné začít jinde, než u Slunce. To je představováno žlutou koulí, následují v přesných vzdálenostech jednotlivé planety. Určitě si nelze nevšimnout, že vzdálenost k naší Zemi je od tohoto výchozího bodu velmi malá, avšak jakmile mineme poslední vnitřní planetu – Mars, čeká nás poměrně náročná, co do vzdálenosti, cesta k největší planetě naší soustavy, Jupiteru. Lze si tedy alespoň částečně představit rozlehlost naší sluneční soustavy. Zatímco Země je na planetární stezce představována malou kuličkou, Jupiter je přece jen trochu větší. Cesta pokračovala kolem Saturnu až k Uranu. Ten je od Slunce na této stezce vzdálen již 2,9 km, (naše Země jen 150 m). K další planetě jsme již nedošli, protože Neptun se nachází až za přívozem Klecánky, který jsme využili ke zpáteční cestě a po převozu na druhý břeh jsme se vlakem z Roztok u Prahy vrátili na nádraží Holešovice a ke škole.

     Měli jsme radost, že jsme praktikum začali za tak krásného počasí na tak úžasné naučné stezce.

SlunceIMG_0603.JPGIMG_0606.JPGVenuše

IMG_0611.JPGJupiterPřívoz KlecánkyIMG_0624.JPG

 Obědy - fronty

stažený soubor (1).pngVážení rodiče,

začala výuka dle rozvrhů a s tím spojené hledání ideálních časů obědů především pro třídy na prvním stupni. V PRŮBĚHU TOHOTO TÝDNE zjišťujeme časy čekání jednotlivých tříd ve frontě na oběd a následně se pokusíme nastavit systém tak, aby děti čekaly ve frontě co možná nejkratší dobu

Situace je obdobná, jako v loňském roce a automaticky vyplývá z celkové naplněnosti školy, školní jídelna je vytížena na 100%.

V souvislosti s tímto Vás žádáme o trpělivost v prvních týdnech školní docházky.

Děkujeme,

vedení školyISIC Scholar

Vizuál SCHOLAR.jpgISIC Školák je český název pro mezinárodní průkaz ISIC Scholar. ISIC Školák je průkaz určený žákům základních škol a je vydáván, stejně jako standardní ISIC, světovou organizací ISIC Association pod záštitou UNESCO a je mezinárodně platný ve 127 zemích. Všichni držitelé tohoto průkazu mohou tedy využít stejných výhod jako držitelé průkazu ISIC.

Školní průkaz ISIC Školák vydává přímo naše škola a má víceletou platnost (až pět let). Platnost začíná vždy v září a je omezena délkou docházky na školu: žák v první třídě tedy bude mít ISIC až do konce páté třídy, deváťák jen na rok. Cena průkazu činí 250,-.

Na průkaz ISIC je možné nechat si nahrát výdej obědů i vstup do budovy školy, nahrazuje tak klasické čipy.

Pokud máte o ISIC Scholar kartu zájem, vyzvedněte si papírovou žádost v recepci nebo sekretariátu školy (případně si ji stáhněte níže), vyplňte, přiložte pasovou fotografii dítěte a odevzdejte zpět do školy.

Máte také možnost vše vyplnit a naskenované včetně .jpg fotografie odeslat na pro tuto příležitost zřízený email isic@zsstross.cz.

Až přijde vyhotovená karta od dodavatele ISIC ČR do školy, budete vyzváni k jejímu vyzvednutí v sekretariátu školy a zaplacení daného poplatku.

Žádost o vydání karty ISIC Scholar (.pdf)5.A - ŠVP

slunicko.jpegTřída 5.A dojela v pořádku do Kořenova. Už si užívají krásného počasí a těší se na první výlet.

Samozřejmě posílají moc pozdravů do Prahy.Snídaně ve škole

snidane.pngNestíháte se ráno nasnídat? Přijďte na snídani do školy!

Snídaně je naprosto PRO VŠECHNY ročníky a bez nutnosti přihlášení do školní družiny. Není potřeba si snídani ani dopředu objednávat, jednoduše jen ráno přijďte do školní jídelny, dohled v jídelně zajišťuje ŠD.

Aktuální cena je 20,- Kč, čím více nás ale bude, tím levnější cena snídaně se může v budoucnu nastavit.
Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 O2.png

konto + logo (3).jpg

 

unz-logo-red-rgb-m.png

 

cropped-Uk_Pedf_logo_křivky_červené_text_univerzita_užitné-2-e1511358046586.png

 

gdpr[2].png

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1325674