Aktuality


20161116095112195_0001.jpg                                       

 

 

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny se konají od 22.12.2014 do 2.1.2015, v průběhu prázdnin je škola pro veřejnost uzavřena.

Na naše žáky se budeme opět těšit v pondělí 5.1.2015.Vánoční besídky

Vánoční besídky probíhají v jednotlivých třídách v pátek 19.12. od 8,00.

První stupeň bude končit tento den obědem v 11,30 (školní družina je v běžném provozu), druhý stupeň končí ve 12,00.Jak jsme na Vánoce poslali kozy do Afriky…

Datum konání: 16. 12. 2014

Afrika je světadíl, kde žije mnoho lidí bez základních životních prostředků. Tedy takových, bez kterých si my v prosperujících státech Evropy, neumíme život ani představit. Každému z nás teče doma z kohoutku pitná voda, pro jídlo si můžeme kdykoliv dojít do obchodu. Podobné vymoženosti civilizace bereme dnes jako samozřejmost.

Proto se žáci naší školy rozhodli udělat v čase blížících se vánočních svátků radost Skutečným dárkem. V nabídce charitativní organizace „Člověk v tísni“ jsme si vybrali možnost poslat do Afriky kozy. Vybrali jsme mezi sebou požadovanou finanční částku a za tyto peníze jsme zakoupili dvě mladé kozy. Živá a zdravá koza totiž pro africké obyvatele znamená skutečné bohatství, znamená pro chudou rodinu čerstvé mléko a zdroj příjmů. Každý rok má kůzlata, takže z jedné darované kozy je za pár let stádo, které uživí celou rodinu.

Letošní vánoční svátky budou pro žáky naší školy bohatší o radost, kterou udělali lidem v Africe. Podrobnosti o našem dárku lze najít zde:

 https://www.youtube.com/watch?v=-yk4h8d7vL8#t=52Divadelní představení pro Pečovatelské centrum

V úterý 16.12.2014 žáci 2.B zahráli seniorům z pečovatelského centra                  v Kamenické ulici vánoční představení "Narození Ježíška". Někteří diváci se          k dětem připojili a zazpívali si s nimi známé koledy.

Po představení si pro ně děti nachystaly malé překvapení ve formě ručně vyrobených vánočních přáníček. I děti neodešly s prázdnou, za zdařilý výkon dostaly malý pamlsek.

Fotografie z představeníVyhráli jsme v prezentační soutěži škol MČ Praha 7

V pátek 12. prosince 2014 proběhlo u nás ve škole finále 1. ročníku prezentační soutěže Učíme interaktivně na Praze 7 na téma Svět očima dětí. Soutěžní týmy složené z žáků na druhém stupni prezentovali své práce před odbornou porotou.

V odborné porotě zasedl pan Filip Kuchař, vedoucí odboru školství, pan Petr Kukal, specialista na prezentaci a odborný konzultant vydavatelství Fraus, pan Petr Borovička, zástupce společnosti AV Media. Porotci hodnotili nejen obsahovou a formální stránku žákovských prezentací, ale také dovednosti s interaktivní tabulí a komunikační dovednosti žáků. Porota ocenila kvalitu všech sedmi prezentací, všem týmům patří také uznání a dík za projevenou snahu a úsilí zdokonalovat své prezentační dovednosti.

Porotcům se nejvíce líbila prezentace na téma Voda našeho týmu ze ZŠ Stross ve složení Lukáš Vlasák 9.A, Mikuláš Zvěřina 9.A, Štěpán Beran 7.B. 

GRATULUJEME!

Vítěznou prezentaci můžete zhlédnout zde.Lyžařský zájezd – první stupeň

Vážení rodiče, na základě předběžného zájmu zjištěného na třídních schůzkách pořádáme týdenní lyžařský zájezd určený žákům 1. – 5. ročníku.

V rámci lyžařského zájezdu bude probíhat lyžařský výcvik s instruktory pro všechny lyžařské úrovně.

Zájezd se koná v termínu 14. - 21. 2. 2015 v hotelu U Zvonu v Dolním Dvoře v Krkonoších (vice informací o objektu: www.hoteluzvonu.cz).

 

Informace a přihláška zdeDárky pro Dětské centrum

Také v letošním roce máte možnost pomoci Ježíškovi a přinést dárek pro děti v Dětském centru při Thomayerově nemocnici v Praze.

Dárky shromažďujeme do čtvrtka 18.12. a již nyní jich je pod naším stromečkem velká hromada!

Děkujeme.SBÍRKA PRO DOBROČINNOU ORGANIZACI TETY V AKCI3.A v chemické laboratoři

Programu jsme se zúčastnili 28. listopadu v Technickém muzeu. V 1. laboratoři děti vyráběly sliz z vody a speciální mouky z mořských řas. Sliz si obarvily podle svého výběru a zjistily, že si ho dokáží vyrobit doma samy. Ve 2. laboratoři si vyzkoušely vyčistit znečištěnou vodu . Dozvěděly se o zdrojích vody na Zemi a důležitosti péče o životní prostředí. Práce v laboratoři vyžadovala přesnost, pozornost a trpělivost.  Díky spolupráci se jim dařilo a práce se jim moc líbila.

V neděli 7. prosince v 19 hodin v Českém rozhlasu rádia Junior proběhla o tomto pořadu reportáž: http://www.radiojunior.cz/vyroba-slizu-v-detske-laboratori--1429418

Mgr. Lada Albrechtová, třídní učitelkaSběr papíru a hliníku

Prosincový odvoz starého papíru a hliníku proběhne v úterý 9.12. v 8,00 hodin.

Papír do školy přineste nejdříve v pondělí 8.12.

Děkujeme.
Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 

konto + logo (3).jpg

 

gdpr[2].png

20. 9. Oleg

Zítra: Matouš

Novinky ŠD

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

888103