Aktuality


20161116095112195_0001.jpg                                       

 

 

Rytíři čtení

Ve třídě 1.D jsme v úterý 12. května  pořádali malou slavnost. Pasování prvňáčků na "Rytíře čtení".

Po celý rok jsme překonávali malé i větší překážky, poznávali jednotlivá písmenka a pomalu jsme poznávali radost ze čtení.  Během roku jsme navštěvovali pobočku Městské knihovny na Krakově. Celá třída pravidelně čte a mnoho dětí začalo některou z knihoven navštěvovat, vždyť někteří již přečetli deset, patnáct i dvacet knih.

Slavnost malých čtenářů byla ale zároveň i zkouškou. Každý čtenář měl za úkol prezentovat vybranou knihu a přečíst ostatním malou ukázku. Celá třída pak složila slib rytíře čtení a pak už jsme mohli přejít k slavnostnímu pasování. Rytíři dostali šerpy s odznakem a také slušivý čepec.

Kateřina Srbová, třídní učitelka 1.D

 Zápis do přípravné třídy

ZÁPIS

Zápis do přípravné třídy se koná ve středu 27. května od 14,00 do 17,00. Pokud vyplníte předběžnou přihlášku online, obdržíte pozvánku na konkrétní hodinu.

K samotnému zápisu můžete rovnou přinést předvyplněný formulář přihlášky (ke stažení) , v opačném případě vyplníte přihlášku na místě.

S sebou vezměte originál rodného listu dítěte, svůj průkaz totožnosti (OP/pas), u šestiletých dětí podklady k rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky pro rok 2015/16.

 

REŽIM A NÁPLŇ

Režim přípravné třídy se blíží školnímu režimu s dopoledním programem v rozsahu cca 20 vyučovacích hodin. Program je zaměřen mimo jiné na vyrovnávání rozdílů ve školní zralosti dětí, systematickou přípravu dětí k nástupu do první třídy školy a rozvíjení jejich individuálního nadání.

V rámci dopoledního programu děti pracují v časových intervalech, které respektují jejich věk a možnosti. Program zahrnuje výuku, pohybové, výtvarné a hudební aktivity včetně tematicky zaměřených vycházek. V odpoledních hodinách mají děti možnost navštěvovat školní družinu se svými staršími spolužáky.

 

Informační setkání k průběhu vzdělávání v přípravné třídě se koná v úterý 12. května 2015 od 17,00 v budově naší školy.

 

předběžná přihláška onlineŠkola v přírodě 1. stupeň

Třídy 1.C a 3.B dorazily v pořádku do Rokytnice nad Jizerou. Žáci už se těší na odpolední program.Škola v přírodě - 2.stupeň

Třída 8.A v pořádku v sobotu dorazila a je ubytována v Janově nad Nisou.

Stejně tak třídy 6.B, 7.A a 9.A v pořádku vlakem dorazily dnes do Deštného v Orlických horách.Hlídky mladých zdravotníků


Dne 6.5 2015 se konalo okresní kolo soutěže Hlídky mladých zdravotníků.

V loňském roce jsme na stejném místě, DDM v Praze Stodůlkách, změřili své síly a vědomosti v poskytování první pomoci.

Soutěžily hlídky složené z žáků prvního a druhého stupně. Byli jsme dostatečně motivováni a možná to přispělo k umístění na prvních místech.

Toto vítězství jim umožnilo postup do krajského kola, které se koná ve čtvrtek 21. 5. 2015 od 9.30 hodin v Malostranské besedě.

 

Našim žákům budeme držet palce, aby naši školu opět dobře reprezentovali.Těšíme se na školu 3. setkání

Vážení rodiče a budoucí prvňáčci,

v úterý 12.5.2015 od 15,30 se těšíme na třetí společné setkání v rámci projektu Těšíme se na školu. Tentokrát máme pro děti připravenou hodinu českého jazyka.

Těšíme se na Vás!POZOR ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY ŠD

Ve čtvrtek 7.5.2015 je z důvodu společného výjezdu pedagogických pracovníků zkrácený provoz školní družiny do 14.30 hodin.

Nezbytně nutné případy pozdějšího vyzvednutí dítěte v tento den je nutné přihlásit na nástěnce ŠD. Zároveň odpadají všechny kroužky.

Děkujeme za pochopení.LETNÍ VÝTVARNÁ ŠKOLA 2015

Na prázdniny pro vás chystáme Letní výtvarnou školu.  

Letní výtvarná škola je koncipována jako příměstský tábor, v rámci kterého mohou děti kreativní, zábavnou a zážitkovou formou strávit svůj volný prázdninový čas. Je určena pro děti ve věku od 6 do 15 let.

Více naleznete v plakátu a na webu naší školy právě Z D E.Odpočinková zóna

Nedávno jsme dávali spolužákům v naší škole možnost navrhnout pár věcí, co by chtěli ve škole změnit, zlepšit nebo realizovat. Vedle spousty nápadů, kterými se budeme v budoucnu dále zabývat, měla velká skupina žáků přání ve škole vybudovat odpočinkovou zónu na přestávky. A tak jsme to probrali v parlamentu a následně jsme to navrhli panu řediteli. Ten to schválil.

V parlamentu jsme tedy vše ještě připravili a přichystali, vybrali jsme si nábytek a sestavil seznam věcí, které je třeba nakoupit. No a pak už jsme v pondělí 27.4. přišli do školy a mohli jsme si sednout do nových křesel a odpočívat. Tento nápad se vám všem velmi líbil a ještě jsme neviděli, aby alespoň jednu přestávku byla křesílka prázdná. Nyní nás ještě čeká celý prostor v rámci hodin výtvarné výchovy společně vymalovat a vyzdobit dle našich představ.

Samozřejmě musíme také poděkovat paní uklízečkám, které se nabídly, že se o odpočinkovou zónu budou starat. DĚKUJEME!

Petra Šoleová 6.A, zapisovatelka ŽPKonzultační hodiny

V úterý 12.5. od 17,00 do 18,30 probíhají konzultační hodiny všech vyučujících naší školy, přijďte se informovat, jak se daří Vašim dětem ve škole.

Jedná se o předposlední konzultace v tomto školním roce. Klasifikace se bude uzavírat za cca pět týdnů.
Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 

konto + logo (3).jpg

 

gdpr[2].png

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1134210