Aktuality Letohradská 1


místo poskytovaného vzdělávání

LETOHRADSKÁ 1, PRAHA 7

 kontakty   třídy  školní družina   školní klub   učitelé   jídelna   charakteristika 

fotogalerie   projekty a granty    domácí vzdělávání   poradenské pracoviště

LETNÍ SLAVNOST

Datum konání: 24. 6. 2015Bezpečné prázdniny

Datum konání: 4. 6. 2015

Ve čtvrtek 4. června jsme vyrazili do Letenských sadů na IX. ročník preventivně-bezpečnostní akce „Bezpečné prázdniny“. Policisté, hasiči, záchranáři, studenti, ale i dobrovolníci  z Linky bezpečí pro nás připravili zajímavý program plný zážitků a praktických ukázek své práce. Mohli jsme si vyzkoušet policejní a hasičskou výstroj a také vysílačky. Prošmejdili jsme policejní i hasičská auta, osedlali si policejní motorky, nasadili hasičskou přilbu, vyzkoušeli první pomoc a otestovali svoje znalosti z bezpečné cyklistiky. Děkujeme za hezký den, za možnost natrénovat si poskytování první pomoci a také za všechny ostatní zážitky a dárečky – teď už víme, nač si dávat o prázdninách velký pozor. 

      SLAVNOSTI LETNÍCH RADOSTÍVýtvarný kroužek ROMEA - akce "Mořský svět"Sběr papíru

Datum konání: 14. 5. 2015

Sběr papíru 

 

dnes 7:30 :)1. května - STÁTNÍ SVÁTEK

Datum konání: 1. 5. 2015

1. května - STÁTNÍ SVÁTEKSovy a dravci

Datum konání: 29. 4. 2015

více na RAJČETI

      

      

      DVA ROKY SPOLU

Celý projekt začal se společností Varianty seminářem pro učitele s názvem "Rodiče, nečekaní spojenci". Na konci semináře vznikla myšlenka uskutečnit setkání rodičů,nazvali jsme ho "Co si přejeme od školy k Ježíšku". Nezúčastnilo se vás mnoho, ale vzešel další nápad - uskutečnit další setkání a najít vhodnější dobu. A  tak se taky stalo. Po tomto setkání ,bez účasti pedagogů a vedení školy, jsme se rozhodli, že by bylo dobré uskutečnit společné setkání při kávě a koláči "Dva roky spolu". Na každém setkání se objevilo více a více rodičů. I když nás nebylo mnoho, z plánovaného setkání na  hodinu a půl se diskuze protáhla na téměř čtyři hodiny. Myšlenky a nápady, které z tohoto setkání vyplynuly,  jsou pro nás velmi inspirativní. Plánujeme další setkání a věříme, že nás bude zase o něco víc. Děkujeme, že jste přišli.Projektový den - DEN ZEMĚ

22. dubna proběhl na škole projektový den - Den Země. Připomněli jsme si jeho vznik, důvod vzniku a důležitost pro dnešní dobu. Rozhodli jsme se, že nebudeme jenom teoretizovat a procházet se po parcích, ale taky přiložíme ruku k dílu. Na prvním stupni pracovali žáci v rámci třídy, na druhém stupni si každý vybral dílnu podle svého zájmu. Na začátku dne jsme si řekli něco málo teorie a brzy poté jsme se vydali za prací - čistit zahrádku na dvorku, sbírat odpadky v okolí školy, sázet kytky, keříky a stromky, prostě zvelebovat naše okolí. A abychom se podělili o zážitky s ostatními, vytvořili jsme výstupy, které jsme v pátek  odprezentovali před ostatními. Práce nás bavila a máme spoustu zážitků. Naše výstupy můžete vidět v prostorách školy.

 

      ROMSKÁ IDENTITA NA ČESKÝCH ŠKOLÁCH

Zapojili jsme se do projektu" Romská identita na českých školách" financovaném Fondem pro nestátní neziskové organizace při realizaci volnočasových aktivit Romský mentor pro děti. Cílem tohoto projektu je podpořit integraci znevýhodněných dětí prostřednictvím uměleckých a kulturních vzájemně navazujících aktivit. V projektu pracují úspěšné a uznávané romské osobnosti se smíšenými skupinami žáků základních škol. Žáci se učí a prožívají romskou kulturu a tradice.
Menu

http://www.letohradska.cz/

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

4. 8. Dominik

Zítra: Kristián

http://jaknaskoly.cz/

http://www.praha7.cz/

http://www.veskole.cz/

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

363844