Aktuality Letohradská 1


místo poskytovaného vzdělávání

LETOHRADSKÁ 1, PRAHA 7

 kontakty   třídy  školní družina   školní klub   učitelé   jídelna   charakteristika 

fotogalerie   projekty a granty    domácí vzdělávání   poradenské pracoviště

Výtvarný kroužek ROMEA - akce "Mořský svět"Sběr papíru

Datum konání: 14. 5. 2015

Sběr papíru 

 

dnes 7:30 :)1. května - STÁTNÍ SVÁTEK

Datum konání: 1. 5. 2015

1. května - STÁTNÍ SVÁTEKSovy a dravci

Datum konání: 29. 4. 2015

více na RAJČETI

      

      

      DVA ROKY SPOLU

Celý projekt začal se společností Varianty seminářem pro učitele s názvem "Rodiče, nečekaní spojenci". Na konci semináře vznikla myšlenka uskutečnit setkání rodičů,nazvali jsme ho "Co si přejeme od školy k Ježíšku". Nezúčastnilo se vás mnoho, ale vzešel další nápad - uskutečnit další setkání a najít vhodnější dobu. A  tak se taky stalo. Po tomto setkání ,bez účasti pedagogů a vedení školy, jsme se rozhodli, že by bylo dobré uskutečnit společné setkání při kávě a koláči "Dva roky spolu". Na každém setkání se objevilo více a více rodičů. I když nás nebylo mnoho, z plánovaného setkání na  hodinu a půl se diskuze protáhla na téměř čtyři hodiny. Myšlenky a nápady, které z tohoto setkání vyplynuly,  jsou pro nás velmi inspirativní. Plánujeme další setkání a věříme, že nás bude zase o něco víc. Děkujeme, že jste přišli.Projektový den - DEN ZEMĚ

22. dubna proběhl na škole projektový den - Den Země. Připomněli jsme si jeho vznik, důvod vzniku a důležitost pro dnešní dobu. Rozhodli jsme se, že nebudeme jenom teoretizovat a procházet se po parcích, ale taky přiložíme ruku k dílu. Na prvním stupni pracovali žáci v rámci třídy, na druhém stupni si každý vybral dílnu podle svého zájmu. Na začátku dne jsme si řekli něco málo teorie a brzy poté jsme se vydali za prací - čistit zahrádku na dvorku, sbírat odpadky v okolí školy, sázet kytky, keříky a stromky, prostě zvelebovat naše okolí. A abychom se podělili o zážitky s ostatními, vytvořili jsme výstupy, které jsme v pátek  odprezentovali před ostatními. Práce nás bavila a máme spoustu zážitků. Naše výstupy můžete vidět v prostorách školy.

 

      ROMSKÁ IDENTITA NA ČESKÝCH ŠKOLÁCH

Zapojili jsme se do projektu" Romská identita na českých školách" financovaném Fondem pro nestátní neziskové organizace při realizaci volnočasových aktivit Romský mentor pro děti. Cílem tohoto projektu je podpořit integraci znevýhodněných dětí prostřednictvím uměleckých a kulturních vzájemně navazujících aktivit. V projektu pracují úspěšné a uznávané romské osobnosti se smíšenými skupinami žáků základních škol. Žáci se učí a prožívají romskou kulturu a tradice.Testování InspIS SET - 9.ročník

Vážení rodiče a žáci,

naše škola byla rozhodnutím České školní inspekce zařazena do vzorku 2 500 škol v ČR, ve kterých bude provedeno výběrové zjišťování výsledků žáků 9. ročníků prostřednictvím elektronického testování InspIS SET. Testování bude probíhat v termínu 11.5. – 22.5. a bude zaměřeno na oblasti společenskovědních předmětů a přírodovědných předmětů.

Testování bude ověřovat aktuální míru dosažení očekávaných výstupů podle rámcových vzdělávacích programů. Cílem je poskytnout žákům, rodičům, učitelům a ředitelům škol relevantní informaci o výsledcích vzdělávání.

Výsledky žáci obdrží ihned po ukončení testu, souhrnné výsledky budou k dispozici po 1. červnu 2015.

Věříme, že účast v tomto zjišťování výsledků žáků přinese Vám i škole užitečnou zpětnou vazbu.

vedení školySBĚR PAPÍRU

Datum konání: 14. 5. 2015

SBĚR PAPÍRU

14. května v 7.30 – 8.00 proběhne ve škole sběr papíru. Za utržené finanční prostředky můžeme žákům pořizovat drobné odměny při školních akcích, a proto bychom byli rádi, kdybyste děti v této aktivitě podpořili. Vítězná třída dostane sladkou odměnu. Zapojili jsme se do soutěže, a pokud budeme úspěšní, mohla by daná odměna pomoci i ve zlepšení školního prostředí. Žáci mohou nosit sběr průběžně a uskladnit ho do daného data v budově školy.

 

 

ČTVRTEK   14. 5. 2015  OD   7:30 u zadního vchoduŠkola OnLine

Datum konání: 23. 4. 2015

Na Školu OnLine je nyní možno přihlásit se i přes mobilní aplikaci. Je ke stažení zdarma pro operační systémy Android ve verzi 4.0 a vyšší, iOS ve verzi 6.0 a novější i pro Windows Phone 8 a 8.1.

Mobilní aplikace Škola OnLine automaticky rozpozná, zda je přihlášený uživatel žákem, rodičem, či učitelem a podle toho nabídne své možnosti. Z pohledu žáků a rodičů je určena k prohlížení aktuálního rozvrhu, včetně všech změn jako je suplování, či školní akce a k prohlížení hodnocení (známek). Rodiče tak mohou mít kdykoli a kdekoli okamžitý přehled o prospěchu svého dítěte, či mohou vidět, zda mu třeba neodpadlo odpolední vyučování.

 
Menu

http://www.letohradska.cz/
 
https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260
 

23. 5. Vladimír

Zítra: Jana

Aktuality

http://jaknaskoly.cz/
 
http://www.praha7.cz/
 
http://www.veskole.cz/
 
smart_civ_logo.png
 
Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.
http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html
 
http://www.nuv.cz/ramps/praha
 
http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/
 
www.creativemornings.cz
 
http://www.prirodniskola.cz/
 
http://www.pedf.cuni.cz/
 
http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html
 
http://www.cpiv.cz/
 
http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046
 
http://www.msmt.cz/
 
http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu
 

Návštěvnost stránek

339025