4.C


 

 
 
 
 
 
 
Novější 1 3 8 14 21

Novinky ze 4.C - 15.6.2018 + celodenní výlet

Dobrý den,

právě skončený týden byl ve znamení testů a většina z nich dopadla podle očekávání. V pondělí nás ještě čeká poslední test z Vlastivědy a v úterý přezkoušení dětí, které mají po závěrečném testu některou ze známek nerozhodně - budu vás informovat individuálně.

Jinak v pondělí proběhne tradiční focení tříd, po víkendu očekávám samé rozzářené tváře:) Kromě toho budu děti informovat o celodenním výletu plánovaném na pondělí 25.6., vás už můžu informovat nyní:

kam se pojede: Farmapark Blaník (http://www.farmablanik.cz/farma-park)

sraz: 7.15 na Hlavním nádraží (na přízemí před prodejnou Sparky´s), odjezd vlaku v 7.31

návrat: cca 17.45 před školu

program: vlakem do Vlašimi, krátký pěší výlet (8 km), prohlídka Farmaparku s možností krmení zvířat + občerstvení, hřiště), návrat busem + vlakem na Hlavní nádraží a metrem na Vltavskou

V úterý 19.6. budu kupovat hromadnou jízdenku, do té doby prosím o informaci o účasti/ neúčasti. Vstupné je 100 Kč, cena za dopravu závisí na počtu účastníků. Část vstupného a jízdného budu hradit ze zůstatku třídního fondu, výši doplatku vám dám vědět začátkem týdne. V případě dotazů pište/ volejte.

Hezký víkend všem,

Martin Halada

 

Novinky ze 4.C:

Český jazyk/ Čtení:

Gramatika – Závěrečný písemný test; shoda podmětu s přísudkem; vzory podstatných jmen; slovní druhy; 

Sloh – tvořivé psaní na téma "Bezpečné prázdniny"

Čtení – individuální četba

Psaní – tento týden neproběhlo

 

Matematika:

Aritmetika – Závěrečný písemný test; písemné sčítání/ odčítání; zlomky; převody jednotek; pavučiny; výstaviště; Zvířátka dědy Lesoně

Geometrie – zábavné úlohy na procvičování geometrické představivosti; základní pojmy + prostorová tělesa; stavby z kostek (kvádrů)

 

Přírodověda:

- Test - poznávání člověka a lidské tělo

Vlastivěda:

- Místo, kde žijeme - státní symboly; opakování na test

 

English:

  • vazba "I like/ I don´t like; He/ she likes/ doesn´t like"
  • days of the week
  • spojování vazeb do krátkých vět

 

Domácí úkoly:

- nebyly zadány

 

Doplňující informace:

 

18.6. - test VL

25.6. - celodenní výlet do Farmaparku BlaníkNovinky ze 4.C - 8.6.2018

Dobrý den,

tento týden byl ve znamení přípravy na poslední testy, které nás čekají příští a přespříští týden. Každé z dětí si tak mělo možnost udělat obrázek, které učivo ovládá a kde ho/jí tlačí bota. Čas na procvičování ještě je, věnujte tomu tedy prosím pozornost. Po skončení testů bude ještě jeden den (úterý 19.6.) na případné přezkoušení dětí, které budou mít nerozhodnou známku.

Poslední týden a půl už proběhnou v klidnějším režimu, podrobnosti včetně plánovaného celodenního výletu (pondělí 25.6.) ještě dodám.

Hezký víkend všem,

Martin Halada

 

Novinky ze 4.C:

Český jazyk/ Čtení:

Gramatika – opakování učiva - pravopis - shoda podmětu s přísudkem; skloňování podstatných jmen - vzory; časování sloves; vyjmenovaná slova; párové souhlásky; diktát; doplňovačka

Sloh – tvořivé psaní na téma "Moje vlastní muzeum"

Čtení – ukázka z textu knihy „Vinnetou"

Psaní – individuální nácvik psaní psacího písma a krátkých slov

 

Matematika:

Aritmetika – opakování učiva - písemné sčítání s odčítání; dělení se zbytkem; výstaviště; pavučiny; autobus; Zvířátka dědy Lesoně; násobilkové obdélníky; malá násobilka; slovní úlohy

Geometrie – opakování učiva - přímka, úsečka, kružnice, konstrukce čtverce; opakování základních pojmů

 

Přírodověda:

- Vliv přírody na člověka; aktuální počet lidí na Zemi

Vlastivěda:

- Lidé čas - vznik a vývoj písma; vynález knihtisku; tisk v dnešní době; psaní vlastního jména a krátkých slov hieroglyfy

 

English:

  • vazba "I like/ I don´t like; He/ she likes/ doesn´t like"
  • days of the week
  • spojování vazeb do krátkých vět

 

Domácí úkoly:

- domácí procvičování na závěrečné testy

 

Doplňující informace:

12.6. - test Přv

13.6. - závěrečný test ČJ

14.6. - závěrečný test MA

18.6. - test Vl

 

25.6. - celodenní výletŠvP Strážné - den 4

Dobré ráno,

naposledy vás zdravím z krkonošského Strážného. Včerejší závěrečný den proběhl v duchu výletu a dodělávání projektů s krkonošskou tematikou. Výlet byl nakonec zkrácený a velmi pěkný, prošly jsme louky a lesy východně od Strážného, včetně Luisina údolí.

Po příjemném výletu si děti odpočinuly a nabíraly síly na závěrečnou diskotéku. Během ní jsme vyhlásili vítěze bodování úklidů a také několik speciálních cen pro děti, které nás během pobytu zaujali svým chováním a přístupem. Fotky opět na Rajčeti:)

Celkově musím celou 4.C pochválit, všichni fungovali velmi dobře a výlety i celý program zvládli na výbornou, bez úrazu i jiných komplikací. Jsem rád, že jsme si pobyt tady užili a už teď se (a děti určitě také:) těším na příští rok, kdy vyrazíme na ještě delší dobu.

Za chvíli nás čeká odjezd, takže pro zatím se s vámi loučím a kolem 12h se uvidíme u školy.

Pěkný den,

Martin HaladaŠvP Strážné - den 3

Dobrý večer,

s novým jsme měli nový hlavní bod programu, a to návštěvu koňské farmy nedaleko od Vrchlabí. Cesta nám po dopoledním vyučování příjemně utíkala a nezastavilo nás ani závěrečné stoupání. Odměna stála za to, koně byli krásní a projížďka po okolních loukách se dětem líbila.

Po zpáteční cestě autobusem (děti proti ní hodně protestovaly;)) jsme se věnovaly hrám u chalupy a také tradičnímu opékání buřtů, při kterém se opekály pouze uzeniny:) 

V tuhle chvíli už děti odpočívají ve svých pokojích a nabírají síly na závěrečný den, ve který nás opět čeká skupinová práce na plakátech s krkonošskou tématikou, výlet (oproti původní verzi zkrácený o pět kilometrů) a závěrečný program zpestřený diskotékou:)

Fotodůkazy dnešního dne najdete zase na http://stross345c.rajce.idnes.cz/

Hezký večer,

Martin HaladaŠvP Strážné - den 2

Dobrý večer,

hlavním bodem dnešního programu byla návštěva vrchlabského Ekocentra Krtek. V něm nás slečna lektorka seznámila se vzácnými i běžnými druhy krkonošských zvířat a to nejen obrazem, ale i dotykem - děti měly možnost si do ruky vzít kožešiny, paroží i končetiny různých zvířat. Po interaktivní přednášce a krátké hře se měly děti možnost podívat do záchranné stanice živočichů, kde si prohlédly poraněné, ale zachráněné sovy, kuny, krkavce a také asi hlavní hvězdu dne, lišku Sušenku.

Zpáteční cesta prověřila turistické schopnosti dětí, které cestu včetně náročného závěrečného výšlapu zvládly všechny na výbornou, za což byly náležitě pochváleny.

Dalším bodem byly skupinové projekty, v rámci nichž mají skupiny složené z dětí ze 4.C i 4.B zpracovat téma podle zadání. Včera děti vymýšlely týmový název, erb a pokřik, dnes zpracovávaly nejzajímavější a pro ně nejpřekvapivější informace, které se dozvěděly v Krtkovi.

Po večeři už si děti užívaly volný program, který sice narušila dešťová přeháňka, nicméně i uvnitř penzionu byla zábava velmi dobrá:)

Doprovodný obrazový materiál dnešního dne opět najdete na http://stross345c.rajce.idnes.cz/

Zítra nás čeká další vycházka, tentokrát zpestřená vyjížďkou na koních.

Pěkný večer všem,

Martin HaladaŠvP Strážné - den 1

Dobrý večer,

poprvé se vám hlásím z terasy horské chaty Diana, ve které budeme trávit tento týden.

Po hladké cestě jsme se ubytovali, vybalili a po obědě jsme hned vyrazili na průzkum okolí. Během cca šesti kilometrové procházky jsme viděli blízko koňskou farmu (bohužel bez koní) a následně se po pěkné lesní cestě vrátili zpátky do Strážného. Ještě před návratem na chatu a večeří se děti seznámily s místním velmi pěkně vybaveným hřištěm. Po večeři již měly děti "osobní volno", které využily především k hrám.

Fotozáznam dnešního dne můžete shlédnout na našich stránkách na Rajčeti na adrese http://stross345c.rajce.idnes.cz/ (přihlašovací údaje se již doufám dostali ke všem;)

Pěkný večer a zítra se opět přihlásím:)

Martin HaladaNovinky ze 4.C - 25.5.2018

Dobrý den,

v týdnu před odjezdem na školu v přírodě jsme dále usilovně procvičovali, aby závěrečné testy, které nás čekají po návratu, dopadly co nejlépe. Kromě toho jsme dnes také v rámci Noci kostelů navštívili kostel sv. Antonína a vyslechli si zajímavosti z jeho historie i současnosti a zároveň se dozvěděli něco o základech katolické víry.

V pondělí v 8h se budu těšit na předodjezdový sraz před školou, autobus vyjíždí v 8:30. Během týdne si můžete na těchto stránkách přečíst detaily jednotlivých dní, na Rajčeti bude ke shlédnutí fotodokumentace. Všichni se ve škole opět sejdeme v pondělí 4. června a zahájíme závěrečný školní měsíc:)

Hezký víkend všem,

Martin Halada

 

Novinky ze 4.C:

Český jazyk/ Čtení:

Gramatika – pravopis - shoda podmětu s přísudkem; skloňování podstatných jmen - pády; vyjmenovaná slova; pádové otázky; párové souhlásky; diktát; doplňovačka

Sloh – tento týden neproběhl

Čtení – ukázka z textů „Záhada hlavolamu“ a "Ronja, dcera loupežníka"

Psaní – individuální nácvik psaní psacího písma a krátkých slov

 

Matematika:

Aritmetika – písemné sčítání s odčítání + zaokrouhlování čísel do 1 000 000; výstaviště; pavučiny; krokování; sčítací pyramidy; malá násobilka; slovní úlohy

Geometrie – prostorová tělesa – procvičování s modely; stavby z kostek; opakování základních pojmů

 

Přírodověda:

- Člověk – jednotlivé fáze jeho života; lidské nemoci a úrazy, příčiny a jak při nich postupovat

Vlastivěda:

- Místo, kde žijeme – lidská sídla, jejich vznik a význam

 

English:

- My favourite films and tv programmes - details; Colin in Wonderland – listening; vocabulary - furniture

 

Domácí úkoly:

- tento týden nebyly zadány (procvičovat budeme na ŠvP)

 

Doplňující informace:Novinky ze 4.C - 18.5.2018

Dobrý den,

uplynulý týden byl tentokrát už tradičně učební, pouze s výjimkou čtvrtka. Během něj jsme navštívili Letiště Praha a děti tak měly možnost opravdu zblízka vidět organizovaný shon, který na našem největším letišti denně panuje. Během příštího týdne ještě přidám obrazový materiál na naše třídní Rajče.

Na příští týden, ještě před školou v přírodě, jsem na pátek naplánoval v rámci akce "Noc kostelů" dopolední návštěvu "sousedů" u sv. Antonína. Během dne se jinak budeme učit, na prohlídku si doslova jen odskočíme - po škole v přírodě nás totiž čekají závěrečné testy, takže je potřeba děti udržet v permanenci...

Hezký víkend všem,

Martin Halada

 

Novinky ze 4.C:

Český jazyk/ Čtení:

Gramatika – pravopis - shoda podmětu s přísudkem; vzory podstatných jmen; slovní druhy neohebné; vyjmenovaná slova; pádové otázky; párové souhlásky; diktát

Sloh – tento týden neproběhl

Čtení – ukázka z textu „www.trápení“ a "Pollyanna"

Psaní – individuální nácvik psaní psacího písmen a krátkých slov

 

Matematika:

Aritmetika – číselná řada, porovnání a písemné sčítání s odčítání čísel do 1 000 000; spojování zlomků s jejich grafickým zobrazením; malá násobilka

Geometrie – tento týden neproběhla

 

Přírodověda:

- Živá příroda – V čem se lišíme a v čem jsme stejní jako živočichové; Rozmnožovací soustava člověka

Vlastivěda:

- Doprava – druhy dopravy + návštěva Letiště Praha

 

English:

- TV programmes - přiřazování času a tv. pořadu; My favourite book - details; vocabulary - furniture

 

Domácí úkoly:

- viz Škola online

 

Doplňující informace:

25.5. - dopolední prohlídka kostela sv. Antonína v rámci Noci kostelů

 Novinky ze 4.C - 11.5.2018

Dobrý den,

téměř přesně v polovině května přináším další přehled učiva. Poslední dva týdny probíhaly v trochu jiném rytmu a s jinou náplní než obvykle, na dětech už je také znát blížící se konec školního roku. Přesto v hodinách dále pokračujeme v procvičování a osvojování si nové látky, postupně budou přibývat i další známky.

V příštím týdnu je naplánovaná exkurze na Letiště Praha, související s velkým tématem doprava, které promítám i do dalších předmětů. Blíží se nám i ŠvP s tím, že o doplatku jsem vás už informoval, další detaily probereme na schůzce ve čtvrtek 18.5. Jestli nemůžete ve čtvrtek dorazit, můžeme se o tom pobavit během úterních konzultací (17 - 18:30).

Hezký víkend všem,

Martin Halada

 

Novinky ze 4.C:

Český jazyk/ Čtení:

Gramatika – pravopis - shoda podmětu s přísudkem; vzory podstatných jmen; slovní druhy ohebné a neohebné; vyjmenovaná slova; diktát; doplňovačka

Sloh – tvořivé psaní na téma „Co bych dělal/a, kdybych uměl/a létat?“

Čtení – ukázka z textu „Rodiče jsou taky jenom lidi“

Psaní – individuální nácvik psaní psacího písmen a krátkých slov

 

Matematika:

Aritmetika – číselná řada a písemné sčítání s odčítání čísel do 1 000 000; sčítání a odčítání zlomků se stejným jmenovatelem; malá násobilka

Geometrie – stavby z kostek v poměru vypočítaném zlomky; opakování základních pojmů

 

Přírodověda:

- Živá příroda – V čem se lišíme a v čem jsme stejní jako živočichové?

Vlastivěda:

- Doprava – druhy dopravy, dopady na životní prostředí, významné dopravní stavby

 

English:

- Moje oblíbené televizní programy (název, čas, který den, opakuje se?)

 

Domácí úkoly:

- prodloužení doby na již zadané úkoly:

- ČJ - PS2 - str. 28, dokončit str. 34, str. 37 (do 15.5.)                                                 

- Přv - PS - str. 29/8, str. 30, str. 31 (do 15.5.)

- Ma - PS2 - str. 39/7, str. 40, str. 41/5 (do 18.5.)

- VL - PS - str. 39, str. 40/1 (do 18.5.)

- Aj – přinést svojí oblíbenou knihu 

 

Doplňující informace:

15.5. – rodičovské konzultace (17 – 18:30)

17.5. – exkurze na Letiště Praha (trasa 2)

18.5. – organizační schůzka k ŠvP (17:30)Novinky ze 4.C - 20.4.2018

Dobrý den,

na konci takřka již letního týdne vás opět zdravím s přehledem týdenního učiva. Do procvičování i další nové látky jsem tento týden narychlo zařadil hudební koncert, který proběhl v rámci akce "Nalaďte se v metru" a který si děti celkem užily:) Fotodokumetaci si můžete prohlédnout na http://stross345c.rajce.idnes.cz/

Hned v pondělí nás čeká již předem avizovaný dokument "Planeta Česko", děti ode mě dostaly instrukce, co si na pondělí přinést.

Pro jistotu také připomínám úterní třídní schůzky, potkáme se v 18h v naší třídě.

Hezký víkend všem,

Martin Halada

 

Novinky ze 4.C:

Český jazyk/ Čtení:

Gramatika – pravopis - shoda podmětu s přísudkem; skladba - základní skladební dvojice; vzory podstatných jmen; slovní druhy ohebné - podstatná jména, přídavná jména, zájmena, číslovky, slovesa; párové souhlásky; vybrané referáty na téma "Moje oblíbené místo"; vyjmenovaná slova; diktát; doplňovačka

Sloh – tento týden neproběhl

Čtení – individuální čtení

Psaní – tento týden neproběhlo

 

Matematika:

Aritmetika  zlomky jako součást celku (úvod); písemné násobení jedno a dvojciferným činitelem; slovní úlohy

Geometrie – osová souměrnost; opakování základních pojmů

 

Přírodověda:

Živá příroda – pohyb živých organismů; potravní vztahy

- test 26.4. (uč. str. 40 - 51)

Vlastivěda:

- české protihabsburské povstání + Třicetiletá válka (příčiny, průběh, výsledky)

 

English:

- uč. str. 42 (dny v týdnu + procvičování)

- vazba "On Mondays I..." (ústně)                                        

 

Domácí úkoly:

- ČJ - PS2 - str. 28, dokončit str. 34, str. 37 (do 24.4.)                                                 

- Přv - PS - str. 29/8, str. 30, str. 31 (do 24.4.)

- Ma - PS2 - str. 39/7, str. 40, str. 41/5 (do 27.4.)

- VL - PS - str. 39, str. 40/1 (do 27.4.)

- Aj – napsat, jakou mám každý den v týdnu aktivitu 

 

Doplňující informace:

23.4. - Planeta Česka (Bio Oko)

24.4. - třídní schůzky (18h)Novější 1 3 8 14 21

Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 

konto + logo (3).jpg

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

869636