Aktuality Uranie


Letní slavnost

letní slavnost 2017.jpgSPRÁVCE HŘIŠTĚ

PRO PRÁZDNINOVÝ PROVOZ HLEDÁME SPRÁVCE HŘIŠTĚ.

VHODNÉ I JAKO BRIGÁDA.

BLIŽŠÍ INFORMACE NA TEL. 603 574 147

 LEZECKÁ STĚNA

Prvních čtrnáct dnů v červenci jsme měli na školním hřišti k dispozici lezeckou stěnu. Projekt finančně podpořila MČ Praha 7 a stěnu nainstaloval Boulder Bar, který pořádá mimo jiné i kroužky pro družiny. Děti si na stěně krásně zasportovaly a byla to pro ně milá změna. Děkujeme.

 DSC_0068.jpg    DSC_0065.jpg                      DSC_0064.jpg   73UgAQEJgRzN2B24bx52pypp-SOiLeOFQSZV_e8KNSf58w9-L6n4t4JxxHuO_dAHq4nck5c.pngBlíží se prázdniny aneb Kosmas den

Konec školního roku je na spadnutí  a nádherný čas prázdnin před námi. Rozhodla jsem, coby učitelka českého jazyka v VI.U třídě, ještě tento školní rok  zaskočit s žáky na návštěvu  do knihkupectví Kosmas. Termín jsem si s vedením prodejny stanovila v dost velkém předstihu.

14.6.2017 jsme po druhé vyučovací hodině vyrazili ze školy. Bylo nás celkem devět.

V prodejně knihkupectví Kosmas nás uvítal sám pan vedoucí. Žákům představil uspořádání knih v rámci prodejny a také prozradil několik velmi zajímavých informací, které se jen tak obyčejný návštěvník prodejny nedozví. Po přátelském úvodu měl každý žák za úkol najít knihu dle vlastního výběru. V oddělení pro děti a mládež bylo najednou živo. Komorní prostředí a malé útulné schodiště přímo vábilo ke čtení a poslechu. Záhy byla Čítárna na světě.

Každý žák po krátkém uvedení své knihy přečetl ukázku. V průběhu čtení jsme si povídali o autorovi, krásných ilustracích či tématu, kterému se autor v knize věnoval. Byla to pestrá škála informací, obrázků, literárních stylů. Když paní asistentka Lada dočetla poslední a nejvtipnější ukázku s údivem jsme zjistili, že je pravé poledne. Protože žáky ještě tento den čekalo „pololetní čtení“ museli jsme se rychle rozloučit. Nejkratší cestou jsme zamířili do blízkého parku, plného zeleně. Dali jsme si krátkou pauzu a pak se vrhli na čtení z Čítanky v předčase zadaného příběhu „Boj o ostrov“ spisovatele R. L. Stevensona.

Vyjít ze školních lavic mezi stromy, usednout na trávu a číst si, bylo nejen příjemné, ale zároveň i osvěžující. Jenže Praha je prostě Praha. Příště za dobrodružstvím s knihou vyrazíme raději ven z města a kdoví, třeba prožijeme něco nevšedního.

„Velký Vypravěč nesedí za pecí.
 Velký Vypravěč se vydá do světa,
putuje od vesnice k vesnici, různými kraji,
 zaznamenává příběhy skutečných lidí a událostí,
a svět fantazie a představivosti je mu otevřen dokořán.“

 
Taťana Sajdok

kosmas.jpgPIKNIK VE STROMOVCE - OPOŽDĚNÝ DEN DĚTÍ

S žáky druhého stupně jsme si uspořádali opožděný Den dětí ve Stromovce. Žáci a jejich rodiče připravili občerstvení - zeleninu, ovoce, pomazánky, koláče, dokonce i naložili maso - a se zásobami jsme se vydali do Stromovky. Na piknikovém místě jsme rozdělali gril, připravili zásoby na stůl a společně jsme strávili bezvadné odpoledne. Doufáme, že podobné odpoledne si zopakujeme ve středu 28. června na školním dvoře při zahradní slavnosti společně s vámi.

FullSizeRender(1).jpg. MtMf43q1BQIuxN2jESAQhUjPpwGsc4mUeO5ty_BI_WuFEi4JzQdr1KDXalmsY3blie-Ccfc.jpgPomáhali jsme ve školce při oslavě Dne dětí

Šest žáků a žákyň z vyšších ročníků společně s vychovatelkou z klubu se dohodli s vedením vedlejší školky, že jim pomůžou při soutěžním dopoledni pořádaném ke Dni dětí. A koukejte, jak jim to šlo. 

  6_FullSizeRender.jpg                  8_FullSizeRender.jpg

 

 

 

9_FullSizeRender.jpg   7_FullSizeRender.jpgBUDOUCÍ PRVŇÁČCI

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

první třídní schůzka prvňáčků ve třídách se specifickými vzdělávacími potřebami U Uranie se bude konat až první školní den 2017/2018.  První hodinu budou ve třídě děti, pak je pohlídá vychovatelka a vy budete s třídní učitelkou. Pomůcky prvňáci dostávají ve škole a ostatní se dozvíte včas. Božena PalusgováSBĚR PAPÍRU

Ve čtvrtek 15. června proběhne na škole U Uranie sběr papíru. Kontejner bude přistaven v 8.00 hodin, žáci mohou přinést papír i dříve než v daný den.

TŘÍDÍME ODPAD

 

                                                                      3c2c2b3cf0011d04fffcd57240f013df.jpg       

                                                  TAKTO VYPADÁ VĚTŠINA POPELNIC                                                                                                                              popelnice.gifČtyři roční doby čtvrťáků a jejich asistentky

Je libo klobouk?

 

DSC00244.jpgDSC00242.jpgBěhej lesy Karlštejn 2017

Vychovatelka ze školního klubu Iveta Procházková nabídla žákům druhého stupně možnost stát se v sobotu 27. května, kdy se běžel  závod  „Běhej lesy Karlštejn 2017“, spolu s ní součástí pořadatelského týmu.  Devět žáků a žákyň se rozhodlo, že jdou do toho.  Závod byl výjimečný svou atraktivní lokalitou, kde čekal běžce běžně nepřístupný vápencový lom Velká Amerika a hrad Karlštejn. Probíhalo se přímo uvnitř impozantního kaňonu s jezerem. A tam měla naše skupina pořadatelské stanoviště.  V parném květnovém dni podporovali závodníky, kterých bylo nemálo. Atraktivní trať přilákala 2000 dospělých běžců a 300 dětí. Odměnou našim žákům byl nádherný pohled na lom a dokonce i smočení ve vodě. V pondělí o tomto zážitku nadšeně vyprávěli svým spolužákům. A možná se někteří z nich v budoucnu zúčastní i jako závodníci, kdo ví   ...        

 

FullSizeRender-6.jpg

                                          
Menu

calen.jpg

 

15110990_1881111792175420_3761182100079004511_o.jpg

 

http://www.letohradska.cz/

 

https://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Strossmayerovo-n%C3%A1m/215887068530260

 

konto + logo (3).jpg

 

gdpr[2].png

20. 5. Zbyšek

Zítra: Monika

Novinky ŠD

logo-obedove-konto.png

 

smart_civ_logo.png

Praha a EU: Investujeme do vaší budoucnosti.

http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html

http://www.nuv.cz/ramps/praha

http://www.rodicevitani.cz/mapa-skol/

www.creativemornings.cz

http://www.prirodniskola.cz/

http://www.pedf.cuni.cz/

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/index.html

http://www.cpiv.cz/

http://www.zs-stross.cz/index.php?nid=3380&lid=cs&oid=2542046

http://www.msmt.cz/

http://www.partnerska-skola.cz/O-Projektu

Návštěvnost stránek

1069681